במה שונה תחום המיסים מעריכת דין כללית

אנשים רבים, פרטיים ובעלי עסקים, נתקלים בסוגיות שונות הקשורות לתכנון מס נכון ומגלים שבמקרים רבים, הם זקוקים למעורבות של עורך דין. בין אם בייצוג בתיקים מול מס הכנסה או במתן חוות דעת מקצועית במימוש זכויות וחובות.

הכרות מעמיקה וקשרים שעושים הבדל בסוגיות מס
עורכי דין המטפלים במיסוי בעלי ידע רב וניסיון עשיר בהתנהלות מול מס הכנסה ולכן, הם יודעים את כל החוקים והתקנות הרלבנטיים, כיצד למקסם את רווח המיסויי בהתאם לחוק וכדומה. כלומר, ברגע שפונים לעורך דין שההתמחות המרכזית שלו היא מיסים אפשר לקבל ייעוץ ברמה הגבוהה ביותר בעולם המיסים. עורכי דין שלא מתעסקים בנושא מס על בסיס יומיומי לא תמיד מעודכנים בתיקונים לחוקים, בפסקי דין תקדימיים וכולי.
יתרון נוסף הוא שעורכי דין אלה מקיימים תקשורת שוטפת עם הרשויות, כמו מס הכנסה, ולכן יש להם גם קשרים אישיים שמקלים בהגשת בקשות ובהתנהלות הכללית.

עו"ד לענייני מיסוי יכול לחסוך לכם הרבה זמן וכסף גם בטיפול בביורוקרטיה הסבוכה, שכרוכה בסוגיות מס שונות וכמובן כסף כאשר תכנון המס הוא נבון ומותאם באופן אישי.
סיבה נוספת לפנות אליו הינה בהקשר של חשד בעבירות מס. העונש על עבירות מס יכול להיות קנסות כבדים ועד הגשת כתב אישום פלילי וריצוי מאסר. לכן, חשוב בחשד לעבירות אלה, להיוועץ במי שיוכל להעניק לכם מראש ייעוץ הולם וללוות אתכם בתהליך המסועף מול רשויות החקירה ובערכאות בית המשפט.
יש לשים לב להבדלים בין עבירות מס מהותיות לבין עבירות טכניות וההבדלים ביניהן קריטיים לקבלת הקלות והפחתת העונש. עו"ד כללי לא תמיד יוכל לסייע לכם בשלבי חקירות המס וההליכים המשפטיים וחבל לקחת סיכון כאשר אפשר לפנות מראש לגורם הנכון, שמיומן ובעל הכלים הייחודיים לטיפול בדיני מיסים.

מתי כדאי לפנות לעו"ד מיסים?
ניתן לציין מגוון סיטואציות בהן תצטרכו ייצוג או ייעוץ של עו"ד לענייני מס. ראשית, בכל הנושא של היערכות ותכנון מס, כולל הצהרת הון, החזרי מס, מיסים שונים על מכס, עסקאות בארץ או מעבר לים. אפשר בהחלט להקדים "תרופה למכה" כאשר מתכננים נכון את נושא המיסוי וכך נמנעים מפוטנציאל לעבירות מס טכניות ואפשר כמובן לצמצם את חובת המס ולהרוויח יותר.
בעלי עסק ובעיקר כאלה שעוסקים בקשרים עסקיים מעבר לים נדרשים להכיר את חובות המס  בעסקאות שקשורות לייבוא ולייצוא ומיסים על חברות ומוצרים ושירותים שונים, מדיניות מס במדינות שונות וכדומה.
בכל הנוגע לחשד לעבירות מס, כדאי לפנות לעו"ד שיוכל להציג בפניכם את כל האופציות שעומדות לרשותכם, כמו למשל, הליך של גילוי נאות באמצעותו ניתן לתקן העלמת כנסות או מתן דיווחים כוזבים במידה ואתם אכן עומדים בקריטריונים ומגישים את המסמכים הדרושים.

כיצד תבחרו את העו"ד הנכון עבורכם?
התמחות במס היא קריטריון חשוב, אבל לא מספיק. כדאי לבדוק אם עו"ד בעל ניסיון עשיר בתחום הרלבנטי לכם. לדוגמא, עו"ד המתמחה בעבירות מע"מ במידה ואם זקוקים לייעוץ וסיוע בכל הנוגע לפטור ממע"מ או חיוב מע"מ בשיעור אפס, עבירת מע"מ טכנית או מהותית וכולי, עו"ד שבקיא בעבירות מכס ומכיר היטב את חוק המכס ויוכל להציע לכם את הייצוג האופטימאלי בעבירות מכס מול רשות המיסים וגורמי אכיפה שונים. ניתן לבחור עו"ד על פי המלצות, לקבוע פגישת ייעוץ ולהתרשם ממידת הידע, הנכונות, הזמינות והמקצועיות של עו"ד שעתיד לטפל בכם בענייני מס.

טעויות מס עלולות לעלות לכם ביוקר. מומלץ לפנות לעו"ד המתמחה בתחום המיסים ולהימנע משגיאות וגם להבין את הזכויות ולתכנן התנהלות מיסויית חכמה.